دانستنی‌هایی از طلا و جواهر

شیوه اصولی حمل طلا و جواهر در پرواز هوایی

شیوه اصولی حمل طلا و جواهر در پرواز هوایی

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که قصد مسافرت به شهر و یا کشوری را با خطوط هوایی داشته باشید و در ضمن بخواهید که مقداری از طلا و جواهرات خود را برای آن سفر به دنبال داشته باشید.

در این شرایط بایستی به برخی موارد توجه کنید تا بتوانید با امنیت بیشتری طلا و جواهر خود را در هواپیما و پروازهای هوایی جا به جا کنید.

برای همین در این مقاله از مجله میراس گلد به این موضوع خواهیم پرداخت.

شیوه حمل طلا و جواهر در پرواز

توجه به قوانین حمل اشیای قیمتی:

نکته اولی که بایستی پیش از مسافرت درباره آن پرس و جو کنید آن است که آیا مقصد و یا به عبارتی کشور میزبان شما و خطوط هوایی آن تا چه میزان به شما اجازه حمل اشیای قیمتی می‌دهد؟ و همچنین آیا لازم است که قوانین خاص دیگری مانند برگه خروج اشیای قیمتی را پیش از سفر دریافت کنید؟

بسته به نوع کشور و نیز نوع شی قیمتی، قوانین متنوعی برای خطوط هوایی وضع شده است. پس لازم است پیش از سفر از قوانین مربوط به انتقال طلا و جواهر خود آگاهی پیدا کنید.

محل جای گذاری طلا و جواهر در هواپیما:

نکته مهم دیگری که بایستی به آن توجه کنید آن است که شی قیمتی خود را در کدام کیف و ساک خود بهتر است که قرار دهید؟

همان طور که می‌دانید معمولا در مسافرت‌های هوایی مردم یک یا چند ساک بزرگ، و یک کیف دستی حمل می‌کنند. در واقع کیف دستی شما در داخل کابین هواپیما و بالای سر شما قرارخواهد گرفت.

پس بهتر است که طلا و جواهر خود را در کیف دستی خود قرار دهید و از قرار دادن آن‌ها در ساک‌های بزرگ خودداری فرمایید.

دلیل این پیشنهاد آن است که با قرار دادن طلای خود در کیف دستی، امنیت آن بیشتر حفظ خواهد شد. البته در صورتی که خود شما نیز مراقبت لازم را از کیف دستی خود انجام دهید.

1 دیدگاه در “شیوه اصولی حمل طلا و جواهر در پرواز هوایی

  1. عليرضا گفت:

    فرودگاه ايران به چه صورت چه مقدار طلا ميشه همراه داشت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.