دانستنی‌هایی از طلا و جواهر

نكات مهم خريد طلا

نكات مهم خريد طلا

شايد براى شما هم سوال باشد كه در بازار آشفته حال طلا، براي خريد چه نكاتى را بايد رعايت كنيم.

در واقع پیش از خرید طلا و جواهر بایستی به نکاتی توجه داشت که در این مقاله آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. پس برای یک خرید لذت بخش طلا و جواهر با میراس گلد همراه باشید.

نكات مهم خريد طلا

بررسی چند نکته پیش از سفارش طلا:

حتما يادتان باشد كه عيار استاندارد و رايج طلا در ايران ١٨ مى‌باشد و به دو صورت ۱۸ و یا ۷۵۰ باید روی طلا ثبت شده باشد هرچند طلا کوچک و سبک باشد.

نکته دومی که باید بدانید این است که برای هر وزنی از طلا هنگام خرید باید فاکتور صادر گردد.

حتما قبل از قطعی کردن خرید خود از فروشنده بابت قوانین تعویض و مرجوع کردن کالای خریداری شده خودتان سوال بفرمایید تا اگر قانون خاصی در این باره دارند برای شما روی فاکتور یادداشت و مهر کنند تا در هنگام فروش و یا تعویض به مشکل بر نخورید.

دقت بفرمایید که بهتر است طلای مورد نظرتان آبکاری نباشد چرا که عمر آبکاری کوتاه است و برای تمدید آبکاری شما را به دردسر می‌اندازد، پس بهتر است طلای شما خود رنگ باشد به این معنی که شمش طلایی که می‌خرید رنگ مد نظر شما را داشته باشد. به فرض شمش کار رزگلد باشد و نه این‌که آبکاری رزگلد باشد.

از جایی خرید کنید که کارهایشان از شمش تهیه شده باشد و نه از طلای متفرقه زیرا کیفیت کارهایی که از شمش تهیه می‌شوند به مراتب بهتر از کارهایی است که از آب کردن طلای دست دوم و ساخت مجدد آن‌ها به‌دست می‌آید.

ما در میراس گلد گالری تمام این نکات را مد نظر قرار داده‌ایم تا خاطره‌ای خوش از خرید طلا را برای شما به میراث بگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.